@ir`e@dmnrghl`@@nkxlohb@vddj@@QOPP







FINAL ENTRY LIST@excel file


SVO@Laser@Laser Radial@Laser 4.7@Snipe@4Xer@l SQO
@
Entry list @470@Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Crew Belongs
1 JPN 4151 Kondo Ai Tabata Wakako ABeam Consulting
2 INA 234 Bobby Feri Andriyanto Kris Subiyantoro ISF
3 INA 666 Regatta trisetyo Herbito Igustano ISF
4 INA 668 Antaresti Juniart Dewi Setiawati ISF
5 JPN 4422 Watanabe Tetsuo Hachiyama Shinji Security Protection Network
6 JPN 4271 Ishikawa Yuya Yanagawa Shouichi Kanto Auto Works,Ltd
7 JPN 4296 Maeda Hiroki Noro Eisuke Security@Protection@Network
8 JPN 4396 Harada Ryunosuke Yoshida Yugo ABeam Consulting
9 JPN 4321 Yoshisako Yuka Okuma Noriko Benesse
10 JPN 4408 Kasai Daiki Matae Hirotaka Kwansei Gakuin Sailing Club
11 JPN 4331 Nishio Shunsaku Mizokami Kento Kwansei Gakuin Sailing Club
12 JPN 4263 Wakabayashi Sayumi Hikida Taisei Kwansei Gakuin Sailing Club
13 JPN 3902 Murata Akira Katayama Syou KOS.com
14 JPN 4326 Matsunaga Tetsuya Imamura Kimihiko ThreeBond
15 JPN 4429 Kaneuti kouhei Kimura Masahiro Chuo Sailing Team
16 JPN 4374 Takaki yuusuke Kojima Akihiro Chuo Sailing Team
17 JPN 4410 Sugiura Sintarou Imamura Kimihiko Chuo Sailing Team
18 JPN 4364 Matsushita@Yui Ikawa Junya Kwansei Gakuin Sailing Team
19 JPN 4298 Tokushige Erika Uchino Kota Japan University of Economics
20 JPN 4336 iwashita tetsuya ishi yuusuke Japan University of Economics
21 JPN 4317 Imamura@Junpei Hokazono@Jumpei Japan University of Economics
22 JPN 4407 Doi Kazuto Isozaki Testuya Japan University of Economics
23 JPN 4281 Yamaguchi Akiyo Oya Yuki Waseda Sailing Team
24 JPN 4411 Ichikawa Kohei Ishibashi Kento Waseda Sailing Team
25 JPN 4346 Nishimura Tukasa Kimura Kotaro Waseda Sailing Team
26 JPN 4303 Shimodaira Haruka Sakawa Yosuke Waseda Sailing Team
27 JPN 4297 Tokushige Ituki Higashino Tatsuya Doshisha Univ.
28 JPN 4363 Toyota Kayo Tateishi Kazuya Doshisha Univ.
29 JPN 4431 Nara Taiki Nishino Yuutarou Doshisha Univ.
30 JPN 4304 Taketsugu Yutaro Takagi Yuko Nihon University Sailing Team
31 JPN 4405 Nakamura Mutsuhiro Kiyohara Ryo Nihon University Sailing Team
32 JPN 4238 Iino Keita Ono Masato Keio University Sailing Team
33 JPN 4285 Ijima Kiyomichi@ Serizawa@Nobutaka Nihon University Sailing Team
34 JPN 4260 Ueki Goshi Yoshida Shohei Nihon University Sailing Team
35 JPN 4277 Tanaka Yuki Nagahiro Kentaro KOS.com
36 JPN 4306 Mutaguchi Shun Oda Keita Hosei@Univ.
37 JPN 4208 Morimoto@Taisei Taniguti Yuka Waseda Sailing Team
38 JPN 4360 Shojo Kazunori Kurose Shin Keio Med Sailing Team
39 JPN 4380 Nishiuchi Sho Ogawa Shimpei Keio University Sailing Team
40 JPN 4404 Kouno Tatsuya Kitagawa Hideyuki Doshisha Univ.
41 JPN 4155 Murahama Saya Higashi@Takuma Global Com Service Co,Ltd./North Sails Japan
42 JPN 4355 Furutani Yusuke Miyazaki Shunsuke Meikai University
43 JPN 4366 Sasagawa Masao Kantake@Yousuke Hosei Univ
44 JPN 4173 tsutumi hinata Fukuda Tsubasa Hosei Univ
45 JPN 4354 Yamaguti Takayuki Goto Ryusuke Meikai University
46 JPN 4051 Satoh Kenya Tomita Hiroyuki Keio University Sailing Team
47 JPN 4430 Arisa Narita Ryohei Kobayashi Meiji University Sailing Team
48 JPN 3893 Mae Tomomi Nakamura Akinobu kanazawa-univ sailing-team
49 JPN 3892 Katsuyama Daisuke Kakoi Masashi kanazawa-univ sailing-team
50 JPN 4135 Narukawa Yuma Suzuki Hiromune kanazawa-univ sailing-team
51 JPN 4329 Masataka Mamiya Kazuhiro Fukunaga Meiji University Saling Team
52 JPN 4234 Yuma Mori Shouhei Suzuki Meiji University Saling Team
53 JPN 4402 Hadachi Yuka Matamura Aya Meikai univercity

Entry list @Laser Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Belongs
1 AUS 190012 Danny Blight Busan Yacht Club
2 JPN 196466 Nanri Kenji Gennkai Sailing
3 JPN 187421 Kato Shigeo PATIO SYSTEMS INC
4 JPN 196495 Hall Ian Fukuoka Yacht Club
5 JPN 172270 Otsuka Kunihiro Zuyo Fleet
6 JPN 62595 Morii Takashi Nahama Fleet
7 JPN 184061 Muromatsu Satoshi Downunder Sailing Japan
8 JPN 166989 Saito Daisuke Akita SaiLing Federation
9 JPN 151794 Kaneo Toshiaki Zaimokuza
10 JPN 162552 Sanada Atsushi Zuyo fleet
11 JPN 202609 Jo Kota Security Protection Network
12 JPN 109332 Toda Takahisa Tokyo Bay Fleet
13 JPN 151783 Yokoyama Kazuhiko Tokyo Bay Fleet
14 JPN 140814 Yasukouchi Eiji Enoshima Fleet
15 JPN 151750 JK Hong Enoshima Fleet
16 KOR 197662 Ha Jeemin Korean Sailing@Federation
17 KOR 193411 Yoon Hyeonsu Korean Sailing@Federation
18 JPN 198066 Igarashi Atsushi Enoshima Fleet
19 JPN 178200 Katou Hiroki Nahama Fleet
20 JPN 109328 Takahashi Akira Enoshima Fleet
21 JPN 196465 Sato Takao Tokyo Bay Fleet
22 JPN 199069 Awano Kazuaki Zuyo fleet
23 JPN 199065 Nagai Hisaki Toyoda Gosei
24 JPN 180030 Ishihara@Manabu Laser@Enoshima@Fleet
25 JPN 161282 Matsunaga Yoshiaki Zuyo fleet
26 JPN 187427 yasuda shinnosuke kanoya uni
27 JPN 166991 Suzuki Yoshio Enoshima
28 JPN 147478 mutoh shigeru Nahama
29 JPN 196483 Sako Yukihiro Enoshima Fleet

Entry list @Laser Radial Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Belongs
1 JPN 185358 takahashi kaori Iwaki
2 JPN 199061 Tada momoko Siesta
3 JPN 195680 Meguro@Tamio Tokyo Bay Fleet
4 INA 194101 Sujatmiko Siswanto ISF
5 JPN 196299 Hiruta Kanako TICO
6 INA 194100 Djoko Susilo ISF
7 INA 1 Pudji Ganefo Irianto ISF
8 JPN 199066 Doi Manami Kanagawa Youth
9 JPN 196295 Kawamura Gaku Enoshima Fleet
10 JPN 156048 Kikuta Hiroyuki Tokyo Bay Fleet
11 JPN 195676 Kitamura@Yuichiro Hamanako
12 JPN 184011 Tada Midori Gennkai SaiLing
13 JPN 195521 Sugiyama Koichiro Shimizu
14 JPN 95521 Kaneko Emi Shimizu
15 JPN 185356 Kimura Erika Ashiya Fleet
16 JPN 114649 Yoshino Kiyoshi Tokyo Bay Fleet
17 JPN 184003 Kondo Kanna Muroran
18 JPN 187425 Hasegawa Satoko TOYOTA INDUSTRIES
19 JPN 201484 Arai@Kaoru Enoshima Fleet
20 JPN 199062 Murayama Hitomi TOKAI UNIVERSITY FUZOKU TAKANAWADAI
21 JPN 148527 Nakamura@Shota jxxb
22 JPN 151764 Takino Shuhei Enoshima
23 JPN 148933 Tombe Yumiko ZUYO.F
24 JPN 177437 June Kawai Tokyo Bay
25 JPN 155451 Sato Kiyoshi Tokyo Bay Fleet
26 JPN 168192 Senaha Satoru Zuyo
27 JPN 201486 Hirakawa Tatsuya kanagawa youth

X
Entry list @Laser 4.7 Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Belongs
1 JPN 162548 Murakami Yoshitatsu Kumamoto Junior Yacht Club
2 JPN 146700 Yamanouchi@Youya Wakayama Youth Yacht Club
3 JPN 150154 Matsuura Takahiro Wakayama Youth Yacht Club
4 JPN 196486 Kunimi Ayano Kanagawa@Youth@Yachet@Club
5 JPN 201552 Asakura shuu Team KOTO
6 JPN 69821 Yuuki Watanabe Youth Team TOKYO
7 JPN 199062 Hayashi Kana Team KOTO
8 JPN 164198 Tsuji Shota Chuouku Yacht Renmei Junior
9 JPN 131889 Miyata Kazushi Enoshima
10 JPN 180021 Yosida Reika Gennkai SaiLing
11 JPN 177438 Nakayama Yukimi Gennkai SaiLing
12 JPN 177439 Okada Keiju Gennkai SaiLing
13 JPN 180022 Sakakibara Ryuutarou Gennkai SaiLing
14 JPN 144183 Ueki Takeru Chiba Yacht Builders Club Junior
15 JPN 196489 Nakama Kouhei Enoshima Yacht Club Jr
16 JPN 112015 Sato Hiroki Enoshima Yacht Club Jr
17 JPN 124957 Kawato Kureha Yumenoshima Yacht club
18 JPN 195521 Nonomura Kaito Shimizu
19 JPN 151791 Tsuchihashi Maria Enoshima Yacht Club Jr
20 JPN 111941 Yoshida Shinichirou KYYC
21 JPN 111548 Higuchi Ao Yokohama@Civic@YHJ

Entry list @Snipe Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Crew Belongs
1 JPN 30711 Oguri Yasuhiro Iwami Shota Kwansei Gakuin Sailing Club
2 JPN 30423 Tada Teppei Chisa Yamamoto Kwanseigakuin University
3 JPN 30899 Nishio Masashi Ota Ryou Kwansei Gakuin Sailing Club
4 JPN 30519 Wakatake Syohei Tsujikawa Ryota Kwansei Gakuin Sailing Club
5 JPN 31033 Shiraishi junichiro Ueda shinsei NORTH SAILS JAPAN/ UEDA SSI OFFICE
6 JPN 30895 Takagi@Katsuya Urushidani@Hiroko BEST@WIND/KANAZAWA@UNIV.
7 JPN 31009 Kubo Ayaka Suzuki yuuta Chuo Sailing Team
8 JPN 30427 Kawakubo Daisi Yamamaru Kouhei Chuo Sailing Team
9 JPN 30979 Yamazaki Hirosi Honnya Yukari Chuo Sailing Team
10 JPN 29675 Naomi Inoue Tunenari Kawai Free
11 JPN 30433 Ogawa Takahiro Segawa Hiroshi Kanto Gakuin University
12 JPN 30517 Sumino@yosihisa Kawashima Takahiro Hosei Univ.
13 JPN 30647 Tanabe Hiroyuki Shiki Urara Keio SailingTeam
14 JPN 30253 Kato Kento Watanabe Isamu Keio SailingTeam
15 JPN 30885 Hatanaka Shotaro Kuribayashi Hiroyuki Keio SailingTeam
16 JPN 30072 Kasahara Satoru Ishizaki tohru TICO
17 JPN 30216 Kato Takumi Sugiura hiroyuki TICO
18 JPN 30395 Ando Ryo Ono Arata Nihon University Sailing Team
19 JPN 30867 Horiuchi Yoshiei Shiotani Ryo Nihon University Sailing Team
20 JPN 30865 Komata Tomokazu Inagaki Nami Nihon University Sailing Team
21 JPN 30515 Hashimoto Shoki Imura Hitoshi Nihon University Sailing Team
22 JPN 30531 xokota toshikazu hsaka Akira Waseda Sailing Club
23 JPN 30736 Yamaguchi Yu Kobayashi Makoto Waseda Sailing Team
24 JPN 30645 Kamiya Koji Shinoda Kenta NTT East/Waseda Sailing Club
25 JPN 31002 Ooi Yuuiti Sakai Noriaki OKUMURA BOAT
26 JPN 29911 kaneko hiroki segawa hiroshi Kanto Gakuin University
27 JPN 30750 nishimiya takahiro watanabe kanari Nihon University Sailing Team
28 JPN 30924 Kato Fumiya Takashima Fumihiko Waseda Sailing Club
29 JPN 29460 Kouhara Hiroki Sakurai Tetsuya Hosei University
30 JPN 30941 Handa Noboru Sakai Noriaki Hosei University
31 JPN 30010 Nishimura Hideki Yanagibayashi Syun Doushisha Univ
32 JPN 30080 Tatumi Yoshito Arakawa Junichi Doushisha Univ
33 JPN 30308 Kakino Masato Hirata Keiichi Doushisha Univ
34 JPN 30353 Nose Yasuaki Katuragawa Yousuke Doushisha Univ
35 JPN 30770 Habiro Satoshi Yokota Tetsuro kanazawa-univ sailing-team
36 JPN 29208 Wakayama Daisuke Kawasaki Hitomi kanazawa-univ sailing-team
37 JPN 30253 Funakoshi Satoru matsugaki satoru keiougijukudaigakutaiikukaiyottobu
38 JPN 29798 Washiyama Masaki Okawara Shouon kanazawa-univ sailing-team
39 JPN 30106 Kawabata Yasuyuki Kouda Maki kanazawa-univ sailing-team
40 JPN 30382 Maejima Yuta Eguchi Ryuma WASEDA Sailing Club
41 JPN 30424 Saki Yamaguchi Tomohiro Kamii Meiji University Saling Team
42 JPN 30279 Koya Inoue Maho Tada Meiji University Saling Team
43 JPN 28952 Matsuno Takeshi Ito Kuniaki TOSHIBA/TOPPAN
44 JPN 28935 Ito Yuki Hanada Akira Meikai univercity
45 JPN 30433 ogawa takahiro kitahara ryouhei kanto gakuin university
46 JPN 30890 sudo kazuho Yamauchi@Kazuki meikai
47 JPN 30386 Atsushi Kuga Daiki Tooyama kanto gakuin university
48 JPN 30861 Miyazaki Tatsuya Oota tooru MEIKAI DAIGAKU
49 JPN 30083 Minezawa@Masaho Uda Koji Umikaze
Class
Entry list @4Xer Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Crew Belongs
1 JPN 81 Yukio Makino Kenji Takahashi kanto auto works,Ltd
2 JPN - Nakamura Kenji Iijima Yoichi Japan Olympic Committee
3 JPN JPN Seki Kazuto Sasaki Tomoyuki kanto autoworks
4 JPN 0 Takano Manabu Tsuyoshi Oyama Enoshima
5 JPN 98 Nakano Tetsuo Sengoku Yuji Nara Sailing Federation
6 JPN 971 Washiyama Shinichi Suzuki Katsumune Masaki@Club
7 JPN 675 Hashimoto Kosuke Asada Tomotsune Team Kagamigahama

Entry list @Moth Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Belongs
1 3735 Wakinaga Tatsuya Moth Hayama Fleet/HH
2 3707 Goto Hiroki SAILFAST
3 3130 Onishi Taka NKSJ Himawari life
4 3874 Tachibana Naomi Hayama Moth Fleet
5 3742 Sakama Toshifumi Enoshima
6 3188 Suzuki hideo Numadu Moth Fleet
7 3819 Sato Hiroaki Enoshima
8 3744 Muraki Noboru Zaimokuza
9 3806 Ooki Takehiko Choshi Moth Fleet

Entry list @SQO Class <TOP PAGE>
Ent Nat. Sail No Helmsman Crew Belongs
1 JPN 54406 Shintani Tsumugi Mawatari Nagisa Enoshima@Yacht@Club@Junior
2 JPN 53840 Tsunoda Kiara Furuya Ayano Hayama Sailing Association
3 JPN 2 Ariyama Natsuko Fujimoto Yuu Enoshima@Yacht@Club@Junior
4 JPN 49025 Sato Houmi Toba Yuta Keio High School Sailing Team
5 JPN 49018 Nakajima So Higuchi Eiichi Keio High School Sailing Team
6 JPN 49015 Higuchi Kaji Takai Kou Keio High School Sailing Team
7 JPN 3 Ichikawa@Natsumi Fukazawa@Eri TOKYO / Shounan jr.


<TOP PAGE>